Yaşam Veteriner Kliniği

Tuvalet Eğitimi

Köpeklerin tuvalet eğitimi köpek eve geldiği gün tuvalet eğitimi başlar köpeğime tuvalet eğitimi nasıl verebilirim profosyonel bir yardım almadan köpeğinize tuvalet eğitimi veremezsiniz farkında olmadan köpeğinize sadece eziyet edersiniz.tuvalet eğitiminde cezalandırma sistemi aç susuz bırakma gibi cezalandırma sistemi asla yoktur.
Tuvalet eğitiminde kurallar vardır göz hapsi vardır düzenli takip vardır basit kurallar vardır.

köpeği  dar bir cit içine kapatmak tuvalet eğitiminde yapacağınız en büyük yanlışlardan biridir hiç bir köpek kendi yattığı   yere yemek yediği  yere tuvaletini yapmayacaktır ne zaman çit içinden çıktıysa o an istenmeyen her yere tuvaleti yapacaktır. çit işi yanlış bir  eğitimdir köpek bazen mecbur kaldığı için çit içine tuvaleti yapabilir.bu tutarlı bir eğitim değildir.köpeğinizi tuvalet petlerine alıştırmış olsanız bile arada bir köpeğiniz tuvalet peti ile evinizde kullandığınız halıyı karıştıracaktır  halınızı tuvalet olarak kullanabilir.

Köpekler  liderlerinin yaşam alanlarınıda kirletmezler tuvalet yapmazlar bu konuda evinize davet ettiğiniz köpek eğitmeni size vereceği eğitimlerle size lider olmayı öğretir köpeklerde liderlerinin yaşam alanlarını kirletmediği için doğru yere tuvalet yapmayı köpek eğitmeni size uygulamalı olarak öğretecektir.

 

Tuvalet eğitimi asla köpek çiftliğinde verilmez  yada başka bir ev ortamında verilmez tuvalet eğitimi köpeğin yaşadığı evde verilir ise kalıcı olur.
bir köpek eğitmeni köpeğinizi tuvalet eğitimi için sizden uzaklaştırıyorsa kesinlikle tuvalet eğitimini bilmiyordur. zaman kaybından başka bir şey değildir.
köpekler dört aylık olana kadar kasları gelişmediği için tuvaletini gözünüze baka baka istenmeyen her yere yapabilirler bunu çiş eğitimi için konuşuyorum ama üç aylık bir köpek kakasını sizin istediğiniz yere yapacaktır.

buda köpeğinize dogru kuralları ögreterek yapabilirsiniz. okuduğunuz kitaplar izlediğiniz filmler tuvalet eğitimi konusunda size çokta yardımcı olmayacaktır. okuduğunuz kitap izlediğiniz film o köpeğin ve sahibinin kendi hikayeleridir oysa sizin köpeğinizin karekteri davranışı hatta sahiplerinin davranışı beslenme şekli çok daha farklı oldugu için tuvalet eğitimide ailenin  yaşantısına göre değişecektir.

Evinize davet edeceğiniz köpek eğitmeni ilk yarım saatte köpek sahiplerinin dertlerini yaşam şartlarını gözlem altına alır sohbet sırasında köpek sahipleri nerde yanlışlar yapıyorlar bu ortaya çıkar sizlerin dogru bildiği ama tamamen yanlış davranışları ortaya koyar ve buna göre bir eğitim sistemi geliştirir

Köpek eğitmeni evinize geldiği ilk iki saatte şu eğitimleride vermiş olur.
köpeğiniz ev ortamında bir yatağı vardır  tek komutta  köpeğiniz kendi yerine gider orda bekler  sahipleri yemek yerken sahiplerini rahatsız etmez ısırma huyu varsa bu huyundan vaz geçer mutfak kısmına girmez kapı ziline koşup havlamaz gelen misafirlerin üzerine atlamaz  evde yalnız kaldığı zaman  havlayarak gürültü yapmaz evrafı rahatsız etmez.insanların kullandığı koltuk  yatak gibi yerlere çıkmaz liderlerinin yaşam alanlarına sayğı gösterir bu kısımları işğal etmez.bu eğitim ilk iki saatte tamamlanmış olur

tuvalet eğitimi kısmınıda sahiplerine uygulamalı olarak anlatılır köpek sahiplerine bu uygulama ev ödevi olarak verilir köpek sahibi sabah ve akşam 30 dakka olmak üzere kendilerine verilen ev ödevlerine çalışır  burdaki amaç  köpeğin sahiplerinden etkilenmesi olayıdır köpek sürekli bir arada yaşadığı liderlerinden sahiplerinin davranışından etkileneceği içinde  tuvalet eğitimide kalıcı olacaktır   köpek eğitmeni 7 günde bir evinize tekrar gelir  köpek sahiplerinin yanlış davranışları varsa onları düzeltir. ilk on günde tuvalet eğitimi bitmiş olur. 

KAYNAK BİLĞİ KÖPEK EĞİTİM UZMANI Mahmut ÇELİK    KÖPEK EĞİTİMİ , KÖPEK PANSİYONU, EVCİL PET PANSİYONU,KEDİ BAKIM EVİ,KEDİ OTELİ,KÖPEK BAKIM OTELİ,  AVCILAR İSTANBUL   0536 785 07 43